​ Edhe pse shumë do të thonë se SUV Bugatti është gjëja e fundit që nevojitet për industrinë e automobilave të sotëm, popullariteti në rritje i këtij segmenti të automobilave e bën të drejtën që udhëheqësit e kompanisë të konsiderojnë një model të tillë.

Ideja e një modeli tjetër të Bugatti – përveç me dy ulëse hipersport – ka ekzistuar për më shumë se një dekadë dhe fabrika ka ardhur më afër realizimit të saj në 2009 kur prezantohet koncepti i sedan luksoz 16C Galibier.

Edhe pse shefat e Bugattit kanë mohuar thashethemet në vitet e fundit se po shqyrtojnë modelin e dytë, Stefan Vinkelman, drejtor i kompanisë në shtator tha se ata janë gati të prodhojnë më shumë se një model, duke mos llogaritur versionin e fundit të lëshuar të Chiron – Bugatti Divo prej 5 milionë eurosh.

Modeli i ri nuk pritet së shpejti, pasi kompania mëmë Volkswagen ende nuk e ka miratuar një investim kaq të madh.

Prioritetet e grupit të tanishëm Volkswagen janë zhvillimi i makinave elektrike dhe sistemeve autonome të vozitjes. Pasi modeli i ri i Bugatti vjen në agjendë, nuk është si një limuzinë luksoze, si koncepti i Galibier 2009, por SUV.

Trendi lëvizës në industrinë e automobilave tregojnë se blerësit janë më të interesuar në sportet ekskluzive të SUV me simbol Bugatti. Kjo ilustrohet më së miri nga modelet luksoze të SUV si Bentley Bentayga, Rolls-Royce Cullinan, Lamborghini Urus ose Ferrari Purosangue.

SUV Bugatti bazohet në stil në Chiron, me një grilë të njohur radiatorësh dhe drita të ngushta me shumë segmente.