Qyteza italiane La Spezia, mbrëmjen e djeshme është tronditur nga të shtënat e shumta me armë drejt një shqiptari në një lokal ku ky i fundit mbeti i plagosur në këmbë.

Së fundmi karabinierët kanë bërë të mundur ndalimin dhe arrestimin e autorit të kësaj ngjarje dhe bëhet fjalë për kushëririn e 39 vjecarit që mbeti i plagosur.

Sipas hetimeve të policisë shakaku i këtij krimi ka qënë për motive hakmarrje pasi i plagosur disa kohë më parë kishte rrahur keq autorin e ngjarjes së bashku me disa miq të tij.