Mesfushori i Arsenalit, Francis Coquelin, ka kompletuar transferimin e tij te Valencia.

Lajmin e bëri të ditur klubi i tij më i ri.

Marrëveshja me Arsenalin besohet të ketë qenë 12 milionë funte, dhe raportohet të skadojë në vitin 2022.