Edhe një veturë i është vënë flaka dje në orët e para të mëngjesit, kjo pas djegies së veturës së politikanit serb dhe deputeti në Kuvendin e Kosovës, Slavko Simiq.

Lajmin e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i policisë për veriun e Mitrovicës, Besim Hoti.

Duke mos dhënë shumë detaje, ai ka thënë se ngjarja ka ndodhur mëngjesin e djeshëm.

Kujtojmë brenda këtij rajoni janë djegur disa vetura, duke përfshirë këtu edhe të zyrtarëve e politikanëve.