Tyson Fury tha se atij i duhet ta nokautojë Deontay Wilderin në Las Vegas për t’iu shmangur një vendimi kontrovers të gjyqtarëve ashtu si në pjesën e parë.

Boksieri britanik beson se ai e fitoi duelin e dhjetorit të viti 2018, që nga gjyqtarët u quajt i barabartë.

Spektakli në Los Angeles u vendos me shifrat 115-111 për Wilderin, 114:112 për Furyn dhe 113:113.

Rimeçi mes tyre zhvillohet më 22 shkurt.