Mbrëmë kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti ka shkarkuar nga pozita e drejtorit të Shëndetësisë Arben Vitinë dhe Nora Kelmendin nga Drejtoria e Kadastrit, të dy anëtarë të Lëvizjes Vetëvendosje. Ndërsa nga shkarkimi ka shpëtuar Yll Rugova, nga po i njëjti subjekt politik.

Ahmeti ka thënë se ka pasur marrëveshje me Yll Rugovën, personalisht, kur ka hyrë në listë dhe se i mbetet atij nëse do të vazhdojë punën  që ka filluar apo dëshiron që për shkak të subjektit politik të largohet.

Por çka ka ndërmend të bëjë Yll Rugova?

Si e komenton vendimin e Ahmetit, shkarkimin e bashkëpartiakëve dhe edhe diferencimin e emrit të tij nga ana e kryetarit të Prishtinës?

A është apo nuk është më drejtor i Kulturës në Prishtinë?

Deri ku shkojnë kompromiset e tij si person, në aspektin politik?

Për këto dhe shumëçka tjetër ndiqeni intervistën në vazhdim:

Intervistë ekskluzive me drejtorin e Kulturës në Komunën e Prishtinës, Yll Rugova

Gepostet von Gazeta Observer am Donnerstag, 8. November 2018