Modelja e njohur me origjinë ruse Irina Shayk njihet për format e saj bombastike me të cilat vazhdimisht qëndron në fokus të mediave rozë.
Ajo përpos profesionit që ushtron, e që është mjaft e suksesshme, vëmendje ka marrë edhe për shkak të jetës së saj private dhe lidhjeve me fytyra të njohura të ekranit.

Së pari ajo ishte e dashura e futbollistit Cristiano Ronaldo, e më pas edhe gruaja e aktorit Bradley Cooper por asnjë nga lidhjet nuk pati jetë të gjatë duke përfunduar me ndarje.

Së fundmi, ajo perms një paraqitje në llogarinë e saj në Instagram, ka dëshmuar se vazhdon të jetë një nga femrat më seksi në planet.