Dita e djeshme ishte mjaft e veçantë për familjen e këngëtares Shyhrete Behluli.

Në mesin e shumë urimeve, nuk mungoi dhe ai i Leartës e cila publikoi një fotografi me vjehrrën e saj dhe shkroi:“Gëzuar ditëlindjen Mami, të kemi zemer ❤️”.

Por, është një komentuese ajo e cila ka i ka lënë një koment jo dhe aq të mirë Leartës.“Më e mirë vjehrra se nusja”, ka qenë komenti i njërës prej ndjekëseve të Leartës, e cila nuk ka reaguar deri tani.