Gjatë ditës së nesërme në Kosovë do të ketë mot me reshje dhe me rrufe. Temperaturat minimale do të sillen nga 3 gradë deri në 5 gradë Celcius.

Ndërsa ato maksimale sillen nga 9 deri në 12 gradë.

Era do të ketë një shpejtësi prej 13 km/h, e cila fryen nga veri-lindja.