Mbrëmë në Hungari, boksieri shqiptar Petrit Mazrekaj ka fituar ndaj hungarezit, Adam Kovac.Ai ka fituar meçin e madh pas vendimit të referëve, shkruan GazetaBlicPas triumfit, Mazrekaj ka postuar një fotografi në Facebook, ku falënderon të gjithë për përkrahjen.

“Mbrëmë siç keni qën të njoftuar kam Boxuar kundër Adam Kovac në Hungari Szombathely dhe kam korrur Fitore me vullnetin,përkrahjen dhe ndihmen tuaj që ma keni dhuruar e dëshmova veten se kam gjakë Shqipëtari dhe qe godas Kuq e ZiMe respekt i juaji Petrit Mazrekaj”, ka shkruar ai.