Paris Saint-Germain iu kthye fitoreve në fundjavë. Kështu kjo bëri që sulmuesi Kylian Mbappe të reflektojë mbi elemenimin e tyre nga Real Madrid në Champions League.

“Mentalisht, dëshironim që të përballeshim me Real Madridin – si prej më të mirëve”.

“Askush nuk mund të thotë se nuk provuam, por që ky është futbolli dhe pse patëm lojtarë të mëdhenj, por Real tregoi se cili është dallimi mes asaj që të kesh futbollistë të mëdhenj dhe kampionë”, ka thënë Mbappe.

“Nuk është humbje e Unai Emery, është e PSG-së, kështu që të gjithëve duhet të na fishkëllehet”.