Ka përfunduar me rezultat 1:1 takimi i parë gjysmëfinal mes Milan dhe Juventus, në kuadër të Kupës së Italisë.

Rossonerët ishin padyshim më të rrezikshëm derisa gjetën golin me Ante Rebic (61’), i cili pas dy rasteve të huqura arriti të mposhte Buffon.

Ndërkohë, ishte i zakonshmi Cristiano Ronaldo (90+1’) që barazoi rezultatin falë një 11-metërshi të cilin e fitoi vet.

Në këtë sfidë, nota më e lartë i takoi Rebic dhe Paulo Dybalas (8.3), kurse ajo më e dobëta mbrojtësit Calabria (5.7) i cili shkaktoi penalltia.

Më poshtë vlerësimet e plota nga të dyja skuadrat.