Foto ilustrim
Sot në Kosovë, vranët e shi me borë. Mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht vranët, kurse në viset malore me lartësi mbidetare mbi 1200 m reshjet e shiut do të jenë të përziera me fjolla bore.

Gjatë ditës së sotme temperaturat maksimalet do të jenë nën 10 C .

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, do të fryjë erë herë-herë me vrull nga drejtimi i jugperëndimit dhe më tej nga verilindja , shpejtësia e së cilës do të arrijë mbi 13m/s.