Florian Marku ka vazhduar me fitore, ku kësaj radhe ka triumfuar kundër Nathan Bendon me pikë pas gjashtë raundeve.

Marku nuk e vuri në diskutimin fitoren, duke dominuar në pesë nga gjashtë raundet. Ai  fitoi me vendin unanim, 60-55.

Ndeshjen e Markut e ndoqën edhe dy tifozë specialë, mesfushori i Arsenal, Granit Xhaka dhe ai i Rangers, Eros Grezda.