Moti ka befasuar sot sidomos Rahovecin. Vërshimet dhe një breshër i madh kanë goditur këtë komunë.

Raportohet për dëme të mëdha të shkaktuara nga breshri i fortë dhe vërshimet.

Banorët kanë njoftuar se janë shkaktuar dëme të konsideruara në kultura bujqësore.

Kryetari Smajl Latifi ka formuar një shtab për menaxhimin e krizës.

Formohet shtabi per menaxhimin e krizes

Gepostet von Radio Aktiv Rahovec am Donnerstag, 14. Juni 2018