Nëse nuk do të shikonim videon do e kishim të pamundur ta besonim, por në fakt është e vërtetë.

Një restorant në Hengyang City në provincën jugore të Hunan në Kinë ka publikuar një video ku tregon sesi një peshk i pjekur ka nisë të lëvizë.

Kuzhinierët janë çuditur dhe e kanë postuar videon, transmeton tvklan. Video është filmuar më 20 dhjetor 2017.

https://www.liveleak.com/view?i=7ca_1515070546