Paris Saint-Germain është duke synuar që ta blejë portierin e Manchester United, David De Gea.

 

Telefoot shkruan se parisienët të kryesojnë në ligë, nuk beson në përmirësimin e numrit 1, Alphonse Areola për çka shpresojnë që ta blejnë spanjollin nga Old Trafford.

De Gea, ka qenë cak i Real Madrid në vitet e fundit, por që në verën e ardhshme mund të kalojë në Ligue 1.

Përveç tij, PSG, po monitoron edhe Thibaut Courtois të Chelsea dhe Gianluigi Donnarumma.