Real Madrid e sfidon Borussia Dortmundin në një super-ndeshje që na pret në Ligën e Kampionëve.

Real Madrid ka kaluar në avantazh 1:0 me golin e realizuar nga Moyaral në minutën e tetë.

Real e ka arritur edhe golin e dytë për 2:0 me Cristiano Ronaldon në minutën e 13-të.
Aubameyang i ngushton shifrat në 1:2 në minutën e 43-të.

Real dhe Tottenham janë kualifikuar në këtë grup kurse Dortmund dhe APOEL janë eliminuar.