Foto ilustrim
Gjatë kontrollit, te i dyshuari është gjetur dhe sekuestruar një pushkë gjuetie në fshatin Duboçak të Zubin Potokut.

I njëjti është intervistuar dhe me vendim të prokurorit, është liruar në procedurë të rregullt.

Këto të dhëna u treguan në raportin 24-orësh i Policisë së Kosovës.