Presidenti i Kosovës ka transmetuar LIVE në llogarinë e tij në Facebook konferencën e homologut të tij serb pas takimit në Bruksel.
Pak minuta pasi filloi transmetimi në faqen zyrtare të presidentit ajo u ndërpre.

Më pas nga kjo faqe u fshi tërësisht postimi ku kishte filluar transmetimi.
Presidenti Thaçi gjatë ditës ka takuar në Bruksel presidentin serb, Aleksandar Vuçiq.

Ky dialog po udhëhiqet nga përfaqësuesja e lartë të Bashkimit Europian për Politikë të Jashtme dhe Siguri Federica Mogherini