Ndeshja shumë e fortë po zhvillohet mes Turqisë dhe Shqipërisë.

Turqit kanë ngushtuar epërsinë në 3-2 me golin e shënuar nga Emre Akbaba.

Aksioni i golit nga turqit ishte mjaftë i bukur.

Shqipëria po luan me 10 lojtarë, pasi Ledian Memushaj është ndëshkuar me kartonë të kuq.

Golat për Shqipërinë i ka shënuar Armaqndo Sadiku dy dhe një nga Eros Grezda.